Bakalářská praxe

Na této stránce naleznete informace týkající se bakalářské praxe.

 

Absolvování Bakalářské praxe je podmínkou pro úspěšné zakončení bakalářského studia. Povinnost nové podoby Bakalářské praxe platí od akademického roku 2022/2023 a zároveň platí pro ročník nastupující od ak. roku 2021/2022.

Odevzdání všech náležitostí nutných k uzavření bakalářské praxe a udělení zápočtu z předmětu Bakalářská praxe pro zimní semestr akademického roku 2024/2025 je dle harmonogramu ak.r. stanoveno na 6.12.2024 do 23:59.

Pokud bude kapacita přednášek/workshopu a jiných akcí zařazených do Bakalářské praxe naplněna, končící ročníky mají vždy přednostní právo účasti.

Po splnění dvou povinností (splnění alespoň jedné zvané přednášky z praxe označené "bakalářská praxe" a elektronickým odevzdáním vyplněného Zápočtového listu do sekce Moje praxe) vám bude v závěrečném semestru vašeho bakalářského studia zapsán zápočet z Bakalářské praxe do UIS.

POZOR! Podmínky pro obor Systémové inženýrství. Více k podmínkám pro SYI níže v příloze nebo na webu PEF

  • absolvování 240h odborné praxe
  • alespoň jedna potvrzená účast na odborné přednášce z praxe uveřejněná na JOBS PEF
  • vypracování 4 případových studií s návazností na náplň práce v rámci odborné praxe a zároveň se vztahující ke 4 vybraným předmětům na bakalářském studiu

Povinnosti k Bakalářské praxi si můžete splnit během tříletého bakalářského studia. Zápočet z předmětu Bakalářská praxe vám bude zapsán až v závěrečném semestru studia, tj. v 6. semestru studia při řádném studiu.

V den konání akce (akce/přednášky/workshopu) použijte identifikační kartu ČZU (studentskou kartu/ISIC) ve fyzické podobě pro potvrzení vaší účasti. Použití studentské karty je povinné pro studenty denní i kombinované formy studia při absolvování akce ve fyzické podobě (v místnosti na PEF). 

Pro Centra vzdělávání PEF (Litoměřice, Šumperk, … a ostatní) a kombinované formy s možností studia v Praze je možnost absolvovat  akci (akce/přednášky/workshopu) ve formě ONLINE. Pro ONLINE absolvování akce ISIC karta není nutná. Je ale zapotřebí se přihlásit do MS TEAMS studentským účtem (xname). Zároveň je podmínkou absolvování celé přednášky v online formě, tj. 90 minut. Pokud student tyto podmínky nesplní, (přihlášení xnamem a účast na celé online přednášce) nebude mu potvrzena účast na odborné přednášce.  Studenti obdrží nejpozději v den konání akce na svůj studentský email odkaz s přihlášením na online formu přednášky.

Veškeré absolvované (s potvrzenou účastí) akce/přednášky/workshopy zařazené do Bakalářské praxe najdete ve vašem osobním profilu v sekci Moje praxe.

Do sekce Moje praxe nahrajete vyplněný Zápočtový list, tzn. osvědčení o absolvování povinné bakalářské praxe ve vámi zvolené společnosti. Tento modul bude přístupný od akademického roku 2023/2024 (říjen 2023). Podmínky této odborné praxi se liší dle oboru - více informací pro jednotlivé obory najdete ve studjním programu oboru, na webu PEF.

Na webu PEF najdete další aktuální informace k bakalářské praxi i formuláře pro vyplnění vaším mentorem (společností) o absolvování bakalářské praxe. Upozorňujeme, že Smlouvu o zajištění odborné praxe není potřeba ke splnění studijních povinností a PEF ji od studentů nevyžaduje. Pokud si váš mentor tuto smlouvu vyžádá (běžně ji požadují instituce státní a veřejné správy), postupujte dle procesu uvedeném na webu PEF nebo v UIS - Bakalářská praxe.

Akce zařazené do Bakalářské praxe najdete na webu JOBS PEF.

V přiloženém dokumentu najdete podrobný popis celé bakalářské praxe, který je také umísten v UIS a na webu PEF.

Níže naleznete přiložený návod, který obsahuje:

  • jak postupovat při přihlášení na portál JOBS PEF
  • jak se registrovat na akci/přednášku/workshop zařazený do bakalářské praxe

 

V případě dotazu, nejasnostech nebo problémech s účastí na přednášce nás neváhejte kontaktovat formou kontaktního formuláře.

 

 

Studenti ČZU se mohou přihlašovat svým uživatelským jménem a heslem jako do UIS

 

Přednášky a akce

 

Facebook PEF
Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze
Pro zobrazení FB widgetu musí být povolena všechna cookies

 

Projekt JOBS PEF

Realizováno v rámci projektu Modernizace studia a studijních programů, kvalita a poradenství na ČZU v Praze, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002386, který je spolufinancován Evropskou unií.

logo-eu.jpg logo-msmt.jpg