Český báňský úřad

Kontaktní informace budou zobrazeny po přihlášení.
logo

Lokalizace firmy

  • celá ČR

Typ firmy

  • Firma, střední (do 200 zaměstnanců)

O firmě

Český báňský úřad

Český báňský úřad (ČBÚ) je správním orgánem České republiky. Podle zákona č. 61/1988 Sb. vykonává řadu činností, zejména dohlíží na veškerou hornickou činnost.

ČBÚ v první řadě vykonává vrchní dozor nad veškerou hornickou činností a činností prováděnou hornickým způsobem. Dále provádí inspekční činnost v oblasti bezpečnosti práce a provozu u hornických organizací a organizací používajících a vyrábějících výbušniny, vyšetřuje závažné důlní havárie, povoluje uvedení výbušnin do oběhu a vydává osvědčení o odborné způsobilosti.

Pod ČBÚ, který má sídlo v Praze, spadá devět obvodních báňských úřadů. Nejvyšším orgánem je Ústřední správní úřad, v jehož čele je předseda.

Báňský úřad je nejstarším historicky doloženým státním orgánem na území České republiky, v roce 1871 došlo k uzákonění nové moderní organizace báňských úřadů, která navazovala na soustavu báňských institutů z 16. století.

http://www.cbusbs.cz/index.php

Nabízené benefity

tarifní plat + 5 % z tarifu navíc od 1. 1. 2019 + osobní ohodnocení až 50 % nejvyššího platového tarifu; mimořádné finanční odměny; motivační finanční ohodnocení v závislosti na odvedené práci
získání praktických zkušeností, profesní růst a rozvoj odborných znalostí
30 dnů volna
stravenky, příspěvek na rekreaci, kulturu, sport, vzdělávání, příspěvek na penzijní připojištění, odměny k životním a pracovním výročím

Aktuální pracovní pozice této firmy

  V současnosti nenabízí firma Český báňský úřad žádné pracovní pozice

Studenti ČZU se mohou přihlašovat svým uživatelským jménem a heslem jako do UIS

 

Přednášky a akce

 

Facebook PEF
Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze
Pro zobrazení FB widgetu musí být povolena všechna cookies

 

Projekt JOBS PEF

Realizováno v rámci projektu Modernizace studia a studijních programů, kvalita a poradenství na ČZU v Praze, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002386, který je spolufinancován Evropskou unií.

logo-eu.jpg logo-msmt.jpg