Farma Hole

Kontaktní informace budou zobrazeny po přihlášení.

Lokalizace firmy

  • Středočeský kraj

Typ firmy

  • Firma, malá (do 30 zaměstanců)

O firmě

Historie rodu Poláčkových na statku na Holi sahá až do 17. století. V úctě se chová například účetní kniha z roku 1799. Ani zdejší farmu ovšem v 50. letech neminul osud začlenění do družstevního majetku a rodina Poláčkova si tak mohla o soukromém farmaření nechat jenom zdát. Obrat přišel v roce 1989, kdy byl statek rodině navrácen.
Oldřich Poláček sám začal hospodařit roku 1990 na 35 hektarech .V roce 1992 vybudoval kravín a zaměřil se na mléčnou produkci. Z počátku bylo stádo nesourodé a produkce mléka byla nevyrovnaná, proto se pan Poláček rozhodl v roce 1995 a 1996 dovézt z SRN 80 krav holštýnského plemene.
V roce 2012 se Oldřich Poláček rozhodl do chovu investovat, a to konkrétně do ustájení a dojírny. Došlo k výraznému navýšení stavu zvířat. V rámci projektu nové stáje se v Holi inspirovali v zahraničí. Cílem bylo vyrobit mléko za nižší náklady. Nová hala poskytuje prostor pro chov 200 dojnic holštýnského plemene. Jedná se o roštovou stáj s kejdovým hospodářstvím. Zároveň na tento projekt navazovala výstavba a zprovoznění bioplynové stanice o výkonu 550 kW.

Od roku 1994 byla součástí farmy i autodoprava, která se v roce 2004 včetně zemních strojů oddělila a byla založena druhá firma Poláček Farma Hole s.r.o. . Tato firma nabízí široký sortiment služeb z oblasti zemních a výkopových prací a nákladní autodopravu. Samozřejmostí je, že pracovní úkony prování zkušená a odborně proškolená obsluha. Přání zákazníka se firma snaží plnit s maximálním úsilím, ať již jde o zemní práce typu: skrývka, výkopy základů domů, výkopy jam, bazénů, přípravy HTU, příprava pod komunikace, hutnění ploch, demolice, nakládání materiálů, odvoz stavebního materiálu či jiné.

Aktuální pracovní pozice této firmy

  V současnosti nenabízí firma Farma Hole žádné pracovní pozice

Studenti ČZU se mohou přihlašovat svým uživatelským jménem a heslem jako do UIS

 

Přednášky a akce

 

Facebook PEF
Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze
Pro zobrazení FB widgetu musí být povolena všechna cookies

 

Projekt JOBS PEF

Realizováno v rámci projektu Modernizace studia a studijních programů, kvalita a poradenství na ČZU v Praze, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002386, který je spolufinancován Evropskou unií.

logo-eu.jpg logo-msmt.jpg