Archiv proběhlých akcí CKPP

CareerTalks s JOBS PEF: Linkování na LinkedIn

Kristína Zbožínková z Humancraft diskutovala a zároveň odpovídala na vaše dotazy s Petrou Nulíčkovou ze společnosti Alza.cz na téma LinkedInu. Akce mezi studenty a studentkami měla velký ohlas - přihlásila se vás více než stovka! V online prostředí MS Teams jste se dozvěděli, proč je dobré mít atraktivně vytvořený profil na LinkedInu, jaké výhody vám přinese mezi konkurencí, když se ucházíte o vysněnou pracovní pozici, jaké informace jsou důležité pro pracovníky z HR nebo jak budovat svou síť kontaktů. 

Pokud jste CareerTalks 11. listopadu Linkování na LinkedInu nestihli, podívejte se na záznam z akce.

Workshop s Janem Šimkem k interaktivním prvkům ve výuce nejen pro doktorandy

V úterý 20.10.2020 proběhl online workshop k interaktivním prvkům ve výuce účastníkům a účastnicím z řad studentů i pedagogů velmi praktivky ukázal, jak nakládat s časem v rámci online výuky, jak podnítit aktivitu studentů a studentek a jak tuto aktivitu jednodušše a efektivně kontrolovat. Mgr. Jan Šimek, pedagog a lektor online technologií, ukázal praktické nástroje pro zapojení posluchačů i možnosti získávání zpětné vazby a testování v online prostředí.

Pokud vám něco uniklo nebo jste workshop nestihli, přinášíme vám záznam online workshopu.

Workshop s Kristínou Zbožínkovou na téma manažerských dovedností a práce s motivací

V únoru 2020 jste mohli absolvovat workshop s lektorkou Kristínou Zbožínkovou na téma "budování osobní značky". Workshop ještě v době předkoranovirové se setkal s velkým ohlasem. Bohužel kvůli pozdějším opatřením v důsledku platných opatření v souvislosti s COVID-19 jsme byli nuceni odložit zbylé dva workshopy -  manažerské dovednosti a práce s motivací. Na workshopy se dostalo 13.10.2020 a to v online prostředí MS Teams. Kristína Zbožínková vás, studenty a studentky PEF,  i těmito tématy a především svým přístupem oslovila. Ti z vás, kdo se zúčastnili všech tří workshopů, navíc získali osvědčení o absolvování workshopů.

Pokud vám něco uniklo nebo jste workshop nestihli, přinášíme vám záznam online workshopu.

 

Rozlet PEF

Na Provozně ekonomické fakultě ČZU proběhl ve dvou termínech 21. a 28. srpna 2020 seznamovací kurz pro budoucí studenty a studentky prvních ročníků PEF. Centrum kariérového a profesního poradenství představilo v dopoledním programu své aktivity a především pozvalo studenty a studentky na připravované akce pro nadcházející zimní semestr 2020/2021.
Budoucí "prváci" se také setkali se zástupci Centra i v odpolední hře Rozletu PEF, kde během 5 minut měli v týmu postavit ideu mostu mezi jimi, nově přijatými studenty a studentkami, a PEFkou. Některé výtvory týmů překvapily svou nápaditostí či rafinovaností, posuďte sami ve fotogalerii. PEFka se má na co těšit :-).

Děkujeme všem týmům za jejich nápady a kreativitu. Těšíme se na viděnou v novém akademickém roce na našich akcích!

Měření marketingové komunikace: Jak funguje testování reklam?

Pokud se zajímáte o marketingovou komunikaci a chtěli jste se dozvědět více o testování reklam, mohli jste zajít na přednášku 10. prosince 2019 Emmanuela Khachatryana z Kantar CZ. Kantar je globální výzkumná agentura specializující se na efektivitu reklamy, strategickou komunikaci, média a digital či výzkum značek. Společnost pomáhá klientům rozvíjet skvělé značky prostřednictvím komplexních kvalitativních a kvantitativních řešení založených na výzkumu. Zvaná přednáška se konala v rámci výuky Ing. Daniely Šálkové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí.

Podívejte se, jak přednáška probíhala z několika momentek.

 

Politika cestovního ruchu v předlistopadovém Československu a její ekonomické aspekty

Přednáška českého historika, experta na politiku cestovního ruchu, doc. Pavla Mückeho z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i., která se konala 4. prosince 2019 na PEF se zabývala na základě dlouholetého vědeckého poznání politickou cestovního ruchu a jejích aspektů na fungování Československa před rokem 1989. Přesto, že účast nebyla hojná, doc. Mücke představil cestovní ruch coby národohospodářské odvětví se socio-kulturními dopady několika posluchačům, kteří se rádi zapojili i do následné diskuze. Děkujeme doc. Mückemu za přednášku!

Fotografie z akce:

 

Využití sociální sítě LinkedIn a gamifikace pro ideální kariéru

Přednáška zaměřená na využívání sociální sítě LinkedIn a možnosti gamifikace pro ideální kariéru nejen studentů a studentek PEF se konala 3. prosince 2019. Přednášející Roman Šuk (Partner, CONECTIO) a  Ivan Sirotkin (Talent Acquisition, CONECTIO) odpovídali např. na otázky jak velké společnosti vyhledávají mladé talenty, co udělat, aby studenti a studentky co nejlépe využili LinkedIn nebo jak zjistit své silné stránky pro ideální kariéru. Zvaná přednáška se konala v rámci výuky Ing. Daniely Šálkové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí.

Máme pro vás několik fotografií z přednášky. 

 

Seminář k tvorbě BP a DP

O seminář konaný 28. listopadu 2019 k tvorbě bakalářských a diplomových prací, pod vedením Ing. Jany Šturcové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí, projevili studentky a studenti PEF velký zájem! Kapacita byla naplněna téměř dvojnásob a museli jsme tedy narychlo seminář přesunout do přednáškové místnosti D II. Studenti se dozvěděli, jak se vyvarovat nejčastějších chyb ve formálním zpracování práce, jak si vytvořit strukturu práce nebo jak se co nejlépe připravit na obhajobu.

Děkujeme Ing. Janě Šturcové, Ph.D. za opět skvělý a užitečný seminář a vám, studentům a studentkám, za zájem!

Pokud jste seminář nestihli a rádi byste se na něj přihlásili v příštím roce, můžete si udělat představu z několika fotografií.

 

Hopi Story s Davidem Piškaninem

Existuje návod, jak z rodinné firmy vybudovat světového hráče? Studenti a studentky si poslechli příběh Františka Piškanina, který v roce 1992 založil společnost HOPI a spolu se svými syny ji budoval jako rodinnou firmu. Firma postupně rostla, tvořila si vlastní know-how a stala se jednou z nejvýznamnějších rodinných firem ve středoevropském regionu. Zvaná přednáška se konala v rámci výuky Ing. Daniely Šálkové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí.

Podívejte se na fotografie z přednášky konané 26. listopadu 2019.

 

Workshop s KPMG "Na jeden den auditorem"

Studenti PEF zažili práci auditora na vlastní kůži a to již po druhé v ZS 2019!
Na workshopu konaného ve středu 20.listopadu 2019 se dověděli informace o práci v KPMG přímo z první ruky – od seniorního auditora, Honzy Smětáka. Zkusili si zauditovat zakázku a zjistili, co čekat od pracovní pozice v oddělení auditu.

Podívejte se na několik momentek z workshopu s KPMG.

 

Most mezi generacemi, aneb LEGO spojuje.

Ve středu 6.listopadu 2019 proběhl první ročník akce k propojení studentů denního studia PEF se studenty - seniory z Univerzity třetího věku ČZU. Účatníci si vyzkoušeli mezigenerační spolupráci a dialog při stavbě z LEGO kostek a dle výzvy se poprali s komponenty na výbornou. Ostatně na jejich výtvory se můžete přijít podívat do prosklenného prostoru v 2NP PEF až do 22. listopadu. 

Děkujeme za aktivní účast všem studentům denního studia a studentům U3V a rádi sdílíme milý vzkaz od Květy Lejčkové: 

Děkuji Vám i kolegům, že jste pro nás připravili jak příjemné prostředí, tak fantastický program, kdy jsem měla pocit, že se sešla parta vrstevníků a ne generační, možná i dvougenerační rozdíl. Přestože celý život pracuji s mladými lidmi, tak jsem si tuto akci velmi užila.

Podívejte se na krátké video  z celodenní akce Most mezi generacemi z produkce PEF - týmu AppVenture. 

Studenti ČZU se mohou přihlašovat svým uživatelským jménem a heslem jako do UIS

Partneři VPP 2020

Přednášky a akce

 

Facebook Jobs

 

Facebook PEF

 

Projekt JOBS PEF

Realizováno v rámci projektu Modernizace studia a studijních programů, kvalita a poradenství na ČZU v Praze, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002386, který je spolufinancován Evropskou unií.

logo-eu.jpg logo-msmt.jpg